Laserowe usuwanie owłosienia
OPIS METODY STOSOWANEJ W ZABIEGU:
Specyfika skutecznego usuwania owłosienia polega na wykorzystywaniu Lasera Fotona Nd:YAG o najdłuższej dotychczas stosowanej długości fali 1064 nm, umożliwiający penetrację energii do nawet najgłębiej położonych mieszków włosowych, od 5 do 6 mm. Chromoforem lasera Fotona jest nie tylko melanina (barwnik włosów), a także hemoglobina, znajdująca się w naczyniach krwionośnych odżywiających włos. Nieodżywienie włosów powoduje ich obumieranie, a następnie trwałe wypadnięcie. Oddziaływanie na hemoglobinę i melaninę czyni laser Fotona najbardziej skutecznym narzędziem do trwałej epilacji włosów ciemnych oraz jasnych bez ryzyka poparzeń, odbarwień i przebarwień.
NA CZYM POLEGA ZABIEG?
Wiązka emitowana przez laser działa destrukcyjnie nie tylko na melaninę znajdującą się we włosach, lecz przede wszystkim na brodawki i naczynia krwionośne odżywiające włosy, skoncentrowane wokół mieszków włosowych. To dlatego po depilacji nieodżywiane włosy obumierają w sposób trwały. Dla skuteczności depilacji (epilacji) laserowej znaczenie ma także długość fali lasera neodymowo-yagowego Fotona, która wynosi 1064 nm i jest najdłuższa z dotąd stosowanych. Ponieważ jest ona w stanie dotrzeć na głębokość 5-6 mm, skutecznie niszczy znajdujące się właśnie na takim poziomie mieszki włosowe wraz ze strukturami je odżywiającymi. Włosy po zabiegu stają się słabsze, po czym obumierają i po 2 do 3 tygodniach wypadają.
Należy pamiętać, że urządzenia laserowe są skuteczne tylko w trwałym usuwaniu włosów znajdujących się fazie aktywnego wzrostu (anagenu), czyli wtedy gdy włosy są bogato unaczynione, a melanocyty wytwarzają melaninę. Zabiegi depilacji laserowej wymagają serii minimum 4-6 powtórzeń, ponieważ część włosów zawsze znajduje się w innych fazach, a okresy uśpienia mają różny czas trwania.
Wskazania
-
Nadmierne owłosienie
-
Niepożądane owłosienie dowolnej części ciała
-
Wrastające włosy po depilacji elektrycznej lub woskiem
-
Intensywny zarost męski
Przeciwskazania
-
Opalenizna (1 miesiąc),
-
Leki światłouczulające (retinoidy, tetracykliny),
-
Zioła (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp polny – przestać używać na 2-3 tygodnie przed zabiegiem),
-
Suplementacja żelaza, wit. A
-
Aktywne choroby skóry (np. łuszczyca, liszaj),
-
Czynna infekcja skóry (np. opryszczka, liszajec),
-
Depilacja woskiem lub pęsetą na 2 tyg. przed zabiegiem – w okolicy poddawanej zabiegowi,
-
Bardzo sucha i bardzo wrażliwa skóra,
-
Bielactwo,
-
Skłonność do powstawania bliznowców (keloidów), blizn hipertroficznych,
-
Stosowanie sterydów
-
Zaburzenia krzepnięcia krwi,
-
Padaczka
-
Rozrusznik serca,
-
Zakażenia wirusowe: HIV, WZW,